اسکای رانینگ

مسابقه ژئوپارک تریل رانینگ قشم

مسابقه ژئوپارک تریل رانینگ قشم

 حضور۳۰۰ دونده ایرانی و خارجی در مسابقه ژئوپارک تریل رانینگ قشم / “با دویدن کشف کن” شعار امسال ورزشکاران دو ماراتُن جزیره

 دبیر اجرایی ماراتُن بین المللی ژئوپارک قشم از برگزاری دومین دوره مسابقات ماراتُن بین المللی در این جزیره با حضور بیش از ۳۰۰ دونده مطرح ایران و جهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمید رضا محسن پور اعلام کرد: دومین ماراتُن ژئوپارک جهانی قشم همانند سال گذشته با عنوان ژئوپارک تریل رانینگ با شعار “با دویدن کشف کن”، روز پنجشنبه ١٩ بهمن ماه در دو مسیر ۳۰ و ۶۰ کیلومتری برگزار می شود.
به گفته او، این ماراتُن بین المللی در قلمرو شگفت انگیز غرب جزیره قشم حدفاصل روستاهای سلخ، گمبرون، گوران، دوربنی، ملکی و طبل با گذر از جوار پدیده های ارزشمند زمین شناختی و ژئوسایت های بام قشم، دره تندیس ها، تنگ چشمه، دره شور، چاکاویر، گنبد نمکدان و ژئولینک ها با حضور بیش از ٣٠٠ دونده مطرح ایران و جهان برگزار می شود.
دبیر اجرایی ماراتُن بین المللی ژئوپارک قشم افزود: این مسابقه در دو بخش مجزا با درجه سختی متفاوت، مسیر ٣٠ کیلومتر با متوسط ۴۵٠ متر صعود و مسیر ۶۰ کیلومتر با میزان تقریبی ٩٠٠ متر صعود، از ساعت شش و نیم صبح روز پنجشنبه ١٩ بهمن ماه از محل کمپ روستای سلخ آغاز می شود.
وی بیان داشت: این رویداد ورزشی به عنوان اولین مسابقه کشور دارای امتیاز ورودی مسابقه اولترا تریل مون بلان UTMB مستقر در مرز دو کشور ایتالیا و فرانسه و نخستین مسابقه ایرانی ثبت شده در موسسه جهانی تریل رانینگ ITRA سوئیس محسوب می شود.
محسن پور یادآور شد: برگزاری این رویداد علاوه بر افزایش انگیزه و نشاط اجتماعی، باعث پویایی و رونق اقتصاد محلی جامعه میزبان نیز می شود.
معرفی و ترویج مناسب تر جاذبه های جزیره قشم، زمینه ترویج، توسعه و توزیع سفرها بویژه تورهای زمین گردشگری و ورزشی در این جزیره که پیامدهای مثبتی برای قشم در طول سال به همراه خواهد داشت نیز از دیگر موضوعاتی بود که دبیر اجرایی ماراتُن بین المللی ژئوپارک قشم بر آن تاکید کرد.
شایان ذکر است؛ نخستین مسابقه رسمی ژئوپارک تریل قشم بهمن ماه سال گذشته با حضور ١٨٠ دونده از جمله قهرمانان ملی این رشته با موفقیت در جزیره قشم اجرا شده بود.
جزیره قشم با یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت و بهره مندی از امتیاز تنها ژئوپارک جهانی خاور میانه، در جنوب ایران قرار دارد.

 منیع: روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینها را هم ببینید

بسته
بسته